Νίκη για την Λοκομοτίβ με ανατροπή στο πρώτο φιλικό της σεζόν (vid)

Η Λοκομοτίβ Μόσχας, μια εκ των ομάδων που θα αντιμετωπίσει ο ΑΡΗΣ στην Αυστρία, σημείωσε την πρώτη της νίκη στη χθεσινή αναμέτρηση κόντρα στη Ζίλινα (3-2) με ανατροπή.

Η Ζίλινα άνοιξε το σκορ στο 15′ με τον Μπερνάτ, με τους Ρώσους να σκοράρουν δέκα λεπτά αργότερα, στο 25′.

Με τις δύο ομάδες να έχουν αλλάξει σχεδόν… ρόστερ στο ημίχρονο, οι Σλοβάκοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Τζαμπόρ στο 81′. Οι Ρώσοι δεν είπαν την τελευταία τους λέξη, αφού ο Μίραντσουκ στο 82′ και το 91′, ανέτρεψε το σκορ.

Η ενδεκάδα των Ρώσων: Μαρινάτο, Σιλιάνοβ, Πάμπλο, Τσερκέιρα, Ζιβογκλιάντοφ, Ρουμπνίτσκι, Μάγκεφ, Κουλίκοφ, Λισάκοβιτς, Καμάνο, Σμόλοβ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μίραντσουκ, Κουντάκοφ, Τιτκόφ, Μπελάκοβιτς, Μποκόεφ, Τσέρνι, Πετούκοφ, Νενάκοφ.