Έκλεισε το σπίτι της Μπέτις στο 90’+3’ η Μαγιόρκα

Απέδρασε με το «διπλό» από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» η Μαγιόρκα!
Οι «μπερμεγιόνες» επικράτησαν 2-1 της Μπέτις στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της La Liga, βάζοντας τέλος στο μίνι σερί των γηπεδούχων. Επιπλέον, πήραν δεύτερο διαδοχικό «διπλό» μετά το 1-0 επί της Λεγκανές. Το νικητήριο τέρμα πέτυχε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βάλερι με πλασέ μέσα από την περιοχή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και την ομάδα του στην 5η θέση.
Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό για έναν ουδέτερο παρατηρητή, έχοντας ένα εκρηκτικό δίλεπτο στο πρώτο διάστημα. Στο 7’ ο Λο Σέλσο με… ρουκέτα εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η απάντηση ήταν άμεση. Πιο άμεση δεν γινόταν. Με τη σέντρα και πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί στους γηπεδούχους οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε θέση βολής, με τον Ροντρίγκεθ να εκτελεί τον Ρουί Σίλβα.