Έπεσε αναίσθητος στο έδαφος μετά από σύγκρουση ο Κουγιατέ της Μονπελιέ

Σοκαριστικές στιγμές έζησαν στην αναμέτρηση της Μαρσέιγ με τη Μονπελιέ, η οποία διεξάγεται αυτή τη στιγμή στο «Βελοντρόμ», για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γαλλίας.
Συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό του αγώνα, ο κεντρικός αμυντικός των φιλοξενούμενων, Κίκι Κουγιατέ έπεσε αναίσθητος στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Βιτίνια των γηπεδούχων. Αμέσως, οι συμπαίκτες του ειδοποίησαν τον διαιτητή της αναμέτρησης και εκείνος διέκοψε το παιχνίδι, προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.
Μάλιστα, χρειάστηκαν αρκετά λεπτά για να υπάρξει κάποιο καθησυχαστικό νέο, αλλά μετά από λίγη ώρα ο παίκτης σηκώθηκε, όντας ζαλισμένος, δείχνοντας, όμως, καλά στην υγεία του.
Φυσικά, μετά από πέντε λεπτά αγωνίας, στο 22′, αντικαταστάθηκε, δίνοντας τη θέση του στον πρώην ποδοσφαιριστή της Παρί Σεν Ζερμέν, Μαμαντού Σακό.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!