Έστειλε τη Μόντσα στους «16» του Coppa Italia ο Κυριακόπουλος

Πρόκριση με MVP τον Γιώργο Κυριακόπουλο για τη Μόντσα! Η ιταλική ομάδα επικράτησε 3-1 της Μπρέσια και πέρασε στους «16» του Coppa Italia, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπολόνια.
Ο Έλληνας μπακ ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς συμμετείχε σε δύο γκολ της ομάδας του. Αρχικά, με ξερό σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, ενώ στο 11’ σέρβιρε με γλυκιά σέντρα το 2-0 που πέτυχε με κεφαλιά ο Πεσίνα.
Πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, οι «μπιανκορόσι» αύξησαν και άλλο το προβάδισμά τους, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καπράρι, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν απλά το γκολ της τιμής στο 68′ με τον Νουαμά.
Αξίζει να σημειωθεί ότι αφού η Μόντσα καθάρισε το παιχνίδι, ο Κυριακόπουλος έγινε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας κάνει τη… δουλειά του.

Πηγή: sport-fm.gr