Απόλλων Σμύρνης: Εξέθεσε την άμυνα του Ατρόμητου και κέρδισε στο φιλικό (hls)

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 3-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, τιμωρώντας τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων.

Το ματς είχε εκρηκτικό ξεκίνημα, με τον Σαχλί να μην μπορεί να νικήσει τον Πίριτς σε τετ-α-τετ και στα… καπάκια ο Ατρόμητος να προηγείται στο 9ο λεπτό με κοντινή προβολή του Κλωναρίδη. Άμεση απάντηση του Απόλλωνα, αφού δύο λεπτά μετά ο Σαχλί εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 13ο λεπτό δε, η Ελαφρά Ταξιαρχία έφερε τούμπα το ματς. Ο Πίριτς έκανε λαθος πάσα, ο Σλίβκα έκλεψε και έσπασε στον Τσιλούλη, αυτός έκανε το πλασέ στην κίνηση αλλά ο κίπερ του Ατρόμητου έδιωξε, με τον Ντάουντα να παίρνει το ριμπάουντ για να γράψει το 2-1.

Στο 43ο λεπτό ο Ματέι με φοβερό σουτ που κατέληξε στο δεξί παραθυράκι της εστίας για το 3-1 του ημιχρόνου. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το φινάλε.