Ασταμάτητη η Νάπολι

Η Νάπολι, υποδέχθηκε την Τορίνο, στον Νότο, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Serie A, Το πρώτο ημίχρονο κύλησε ιδανικά για τους Ναπολιτάνος, οι οποίοι με τον Ανγκίσα, στο έκτο και στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, πήραν γρήγορα κεφάλι, με 2-0, επί της Τορίνο. Τα δύο αυτά γρήγορα τέρματα έδειξαν από την αρχή την διάθεση […]
Η Νάπολι, υποδέχθηκε την Τορίνο, στον Νότο, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Serie A,

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε ιδανικά για τους Ναπολιτάνος, οι οποίοι με τον Ανγκίσα, στο έκτο και στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, πήραν γρήγορα κεφάλι, με 2-0, επί της Τορίνο.

Τα δύο αυτά γρήγορα τέρματα έδειξαν από την αρχή την διάθεση των γηπεδούχων, να μην αφήσουν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους “ταύρους”, στο Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα.

Στο 37ο λεπτό o Κβαραχτσέλια έγραψε το τρίτο γκολ για τους Ναπολιτάνους σημειώνοντας το 3-0 στο παιχνίδι. Ο Καλάμπρια πρόλαβε πριν την ανάπαυλα να μειώσει σε 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν σε παιχνίδι συντήρησης. Το αποτέλεσμα είχε κριθεί από νωρίς.

Η Νάπολι συνεχίζει με νίκες, την πορεία πορεία της στην κορυφή του πρωταθλήματος.