Βραζιλία: Ποδοσφαιριστής μπήκε αλλαγή στις καθυστερήσεις και… σκόραρε αυτογκόλ (vid)

Ατλέτικο Μινέιρο και Φορταλέζα αναμετρήθηκαν τα ξημερώματα της Κυριακής (26/6) για το πρωτάθλημα της Βραζιλίας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 3-2 και τη νίκη αυτή να φέρει την υπογραφή του αμυντικού της αντίπαλης ομάδας, Ματέους Γιούσα.

Το μοιραίο γκολ που έκρινε το ματς ήταν του 26χρονου κεντρικού αμυντικού της Φορταλέζα, ο οποίος στάθηκε εξαιρετικά άτυχος.

Ο Γιούσα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 90’+4, με στόχο να κρατήσει το 2-2, ώστε η ομάδα του να φύγει με τον πόντο από το Μινεϊράο.

Ωστόσο, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα περίμενε, αφού δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο, στην πρώτη επαφή που είχε με την μπάλα, έβαλε αυτογκόλ και είδε την ομάδα του να χάνει τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα από τα χέρια της.

Πηγή: Sport24.gr