«Διπλό» για Ουντινέζε στο 93ο μέσα στην Βερόνα

Τρελαίνει κόσμο στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν η Ουντινέζε!

Οι «Φριουλάνι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 23ο λεπτό στην έδρα της Βερόνα και έμοιαζαν εγκλωβισμένοι μέχρι το 70′, όμως κατάφεραν να κάνουν την επική ανατροπή και τελικά να πάρουν το τρίποντο (1-2) με νικητήριο γκολ στο 90’+3′, πανηγυρίζοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη τους

Έτσι, η Ουντινέζε συνεχίζει την πορεία… πρωταθλητισμού, μειώνοντας στον έναν βαθμό τη διαφορά της από τις πρωτοπόρες Νάπολι και Αταλάντα.

Ο Ντόιγκ άνοιξε το σκορ για τη Βερόνα με υπέροχο βολέ από πλάγια θέση στο 23′, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν στη συνέχεια και να κυριαρχούν, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Τελικά, το βρήκαν στο 70′, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και γκολ του Μπέτο μετά από ασίστ του Ντεουλοφέου, ενώ δεν αρκέστηκαν σε αυτό, αφού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπιγιόλ έβαλε το νικητήριο γκολ με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σάμαρτζιτς.