Εμφατικό πέρασμα της Ρουμανίας από την Κύπρο

Εμφατικό πέρασμα της Ρουμανίας από την «ΑΕΚ Αρένα». Η ομάδα του Μιρτσέα Λουτσέσκου επικράτησε με σκορ 3-0 μέσα στην Κύπρο και έκανε το 3/3, μένοντας μόνη πρώτη στον 2ο όμιλο της League C.
Την ίδια ώρα, οι Κύπριοι γνώρισαν δεύτερη ήττα σε τρία παιχνίδια και έχουν μόλις τρεις βαθμούς, συνεχίζοντας να απογοητεύουν.

Η Ρουμανία μπήκε αποφασιστικά στο παιχνίδι, καθαρίζοντάς το από νωρίς. Είχε μάλιστα ένα εκρηκτικό εικοσάλεπτο, στο οποίο βρήκε τρεις φορές δίχτυα και έφερε τις αποδοκιμασίες των Κυπρίων.
Ο Μαν στο 16’ άνοιξε το σκορ και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, για να έρθει στο 25’ ο Μάριν με πέναλτι να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
Ο Μαν από σκόρερ έγινε δημιουργός και έφτιαξε το 3-0 που πέτυχε ο Ντράγκουσιν στο 36ο λεπτό, σε ένα πρώτο κυριαρχικό ημίχρονο για τους Ρουμάνους. Στο υπόλοιπο του αγώνα, η ομάδα του Λουτσέσκου έκανε διαχείριση, δίνοντας την μπάλα στην Κύπρο που έγινε επικίνδυνη σε ορισμένες στιγμές αλλά δεν κατάφερε να βρει ούτε το γκολ της τιμής.