Η ΑΕΚ βρήκε νίκη στο 90′, κινήθηκαν στα… ρηχά Απόλλων και Λαμία (vid)

Με νίκη της ΑΕΚ και ισοπαλία στην Ριζούπολη έκλεισε το πρόγραμμα του Σαββάτου (27/11) στην Superleague.

Σκληρή μάχη έγινε στους Ζωσιμάδες σε ένα ματς με καλό ρυθμό και εκατέρωθεν φάσεις. Τυχερή στο τέλος στάθηκε ωστόσο η ΑΕΚ, σκοράροντας στο 90′ με το Σάκχοφ και αφού η μπάλα κόντραρε… Τα άλλα δύο γκολ του παιχνιδιού ήρθαν στα πρώτα λεπτά. Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Εραμούσπε στα 3′ ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε με σουτ του Άμραμπατ στο 8′.

Πηγή: Δείτε εδώ τα γκολ από το ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ 1-2

Απόλλων Σμύρνης και Λαμία χρειάζονταν νίκη για να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας της Super League 1 αλλά τελικά βολεύτηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας, μένοντας στο 0-0 στην Ριζούπολη.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, σε αντίθεση με το δεύτερο, με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να βρίσκεται πλέον στο +1 από τον ουραγό, Ατρόμητο, και τους Λαμιώτες να πιάνουν τον Ιωνικός τη 10η θέση της βαθμολογίας.