Η Ρεν εύκολα την Σεντ Ετιέν

Σε μία αναμέτρηση που επιβεβαιώνει την ακόμα παραπάνω την καταπληκτική πορεία της Ρενς, καθώς επικράτησε και της Σεντ Ετιέν με 2-0 για την 35η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο πίεσε, είχε την κατοχή και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 41′ με τον Λόβρο Μάτζερ να κεφαλαιοποιεί τις πολλές χαμένες ευκαιρίες και να βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη τα δεδομένα δεν άλλαξαν στο δεύτερο, με την Σεντ Ετιέν να πιέζει για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Έτσι, στο 84′ ο Μάτζερ έδωσε τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων και έκανε το 2-0. Στα εναπομείναντα λεπτά οι δύο ομάδες χαμήλωσαν ρυθμούς, περιμένοντας το τελευταίο σφύριγμα.