«Κατάπιε» την Σεβίλλη η Ατλέτικο (vid)

Στις νίκες επέστρεψε η Ατλέτικο Μαδρίτης που επικράτησε 2-0 εκτός έδρας κόντρα στη Σεβίλλη, χάρη στα γκολ που πέτυχαν ο Γιορέντε στο 29΄και ο Μοράτα στο 57’, για την 7η αγωνιστική της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την κυριαρχία των φάσεων, καταφέρνοντας να ανοίξουν το σκορ στο 29’, με τον Γιορέντε να κοντρολάρει ωραία την μπάλα και με χαρακτηριστικό τρόπο να κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο η Ατλέτικο ήταν ανώτερη και έφτασε στο δεύτερο γκολ, με τον Μοράτα να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ να γράφει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, στο 57ο λεπτό του αγώνα.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!