Κρίσταλ Πάλας – Νότιγχαμ Φόρεστ 0-0: Μοιρασιά στο «Σέλχαστ Παρκ»

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κρίσταλ Πάλας με τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο «Σέλχαστ Παρκ». Οι Reds ήταν ανώτεροι, είχαν ευκαιρίες, όμως δεν νίκησαν τον Τζόνστον και εν τέλει έφυγαν από το Λονδίνο με το βαθμό της «λευκής» ισοπαλίας (0-0).

Στο 19ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Γκιμπς Γουάιτ, ενώ στο 45+2’ ο τερματοφύλακας της Πάλας απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Μουρίγιο. Στο 62ο λεπτό η Πάλας έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Ματετά και στο 82’ η κεφαλιά του Κλάιν σταμάτησε στον Τέρνερ.

Κρίσταλ Πάλας: Τζόνστον, Μίτσελ, Γκουεχί, Άντερσεν, Κλάιν, Σλουπ (23’ Ρακ Σακί), Χιουζ, Ρίντεβαλντ (75’ Έντουαρντς), Αγιού, Ματετά, Εντουάρ

Νότιγχαμ Φόρεστ Τέρνερ, Οριέ (46’ Μοντιέλ), Μπολί, Μουρίγιο, Τοφολό, Μανγκαλά (82’ Κουγιατέ), Σανγκαρέ (75’ Οριγκί), Ντομίνγκες, Γκιμπς Γουάιτ, Γουντ (75’ Γέιτς), Χάντσον Οντόι (65’ Ελάνγκα)