«Κόλλησαν» στο μηδέν Σάλκε και Κολωνία

Στο 0-0 έμειναν Σάλκε και Κολωνία για την 18η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος. Η Σάλκε παρέμεινε ουραγός της βαθμολογίας, ενώ και η Κολωνία βρίσκεται στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.
Στα αγωνιστικά η Κολωνία ήταν εκείνη που είχε τον έλεγχο και απειλούσε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Μάλιστα, ο Χίμπερς στο 51’ είχε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, αλλά η κεφαλιά που έκανε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

Η Σάλκε δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα, έπαιζε στις αντεπιθέσεις και είχε ελάχιστες φάσεις στο παιχνίδι. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα.