Κύπελλο Ελλάδας: Έξω ο Ηρακλής, πέρασε ο Πανσερραϊκός με Ανάκογλου και… Ριβάλντο!

Εκτός Κυπέλλου Ελλάδας έμεινε ο Ηρακλής, ο οποίος αν και προηγήθηκε στις Σέρρες, τελικά ηττήθηκε από τον Πανσερραϊκό, με σκορ 2-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην πρόκριση με γκολ του Ριβάλντο στις καθυστερήσεις.

Νωρίτερα οι κυανόλευκοι είχαν βρεθεί μπροστά στο σκορ με τον Μπαστακό στο 67′, ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με τον Ανάκογλου και το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Ριβάλντο. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τον Μασούρα (52′) και τον Χαϊνταρά (67′).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καβουσάκης, Γιανναράκης (71’ Κασμερίδης), Δημητρίου, Ζέρης, Σοφιανός (60’ Χαϊνταρά), Κρητικός, Εππας (71’ Καραμπέρης), Ανάκογλου, Φουάσης, Κανίς, Ριβάλντο.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Κωστούλας, Σγουρής, Παπαστεριανός Μ., Παπαδόπουλος, Μασούρας (73’ Κάκκο), Τότσκα (78’ Ματίας Τομάς), Βιτίνιο, Μπαστακός.