Κ17: “Σκόρπισε” τον Παναιτωλικό με επτάρα (pics)

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι του ΑΡΗ με τον Παναιτωλικό, στο πρωτάθλημα της Κ17.

Οι “Κιτρινόμαυροι” σημείωσαν 7 γκολ και είχαν μάλιστα ακόμα τρία δοκάρια, για να αυξήσουν κι άλλο τον δείκτη του σκορ.

Ο Κατραντζής σημείωσε γκολ στο 8′ και το 14′ και ουσιαστικά έδωσε από πολύ νωρίς το προβάδισμα στον ΑΡΗ. Τη σκυτάλη πήρε ο Δήμου, όπου με δύο προσωπικά του τέρματα (23′ και 34′), έστειλε τους “Κιτρινόμαυρους” στην ανάπαυλα με διαφορά τεσσάρων τερμάτων (4-0).

Οι ρυθμοί δεν έπεσαν ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, αφού μέσα σε 10′ λεπτά, ο ΑΡΗΣ σημείωσε ακόμα τρία γκολ. Στο 62′, ο Δήμου ολοκλήρωσε το χατ τρικ του, ενώ ο Αλμύρας ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 67′. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Ζησόπουλο στο 72′.

Παράλληλα, κατά την διάρκεια του αγώνα, ο Αλμύρας έστειλε τη μπάλα δύο φορές στο δοκάρι, ενώ ο Σταυρόπουλος μία.

ΑΡΗΣ: Κασμαρίδης, Σεβαστίδης, Παπακωνσταντίνου (80’ Τόλα), Τσομπανίδης (70’ Χατζόπουλος), Τανούλης, Καλτσάς (80’ Κούλα), Κατραντζής, Αλμύρας, Δήμου, Κρανιάς (60’ Ζησόπουλος), Σταυρόπουλος.