Κ19: Ήττα (3-4) με 10 παίκτες παρά την προσπάθεια

Η ομάδα Κ19 του ΑΡΗ γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Παναιτωλικό (3-4) σε ένα παιχνίδι που είχε μία αποβολή και επτά γκολ!

Οι “Κιτρινόμαυροι” του Τόλη Τερζή, πήραν το προβάδισμα στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τζίμα, όμως μια κόκκινη 15 λεπτά αργότερα κατά του Χρυσόπουλου, άλλαξε τη ροή του αγώνα.

Ο Παναιτωλικός, αμέσως μετά την αποβολή του ΑΡΗ, πέτυχε δύο γρήγορα γκολ (23′, 27′) για να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Ο ΑΡΗΣ όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα, αφού αρχικά ισοφάρισε πριν τη λήξη του ημιχρόνου (41′) με τον Παναγίδη και πήρε το προβάδισμα στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Σαλιάρη.

Ο Παναιτωλικός παίζοντας με παίκτη παραπάνω, ισοφάρισε σε 3-3 άμεσα και βρήκε το γκολ της νίκης στο 67′.

Παρότι οι “Κιτρινόμαυροι” βρήκαν ευκαιρίες αργότερα, δεν κατάφεραν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ.

ΑΡΗΣ (Τερζής): Τσιαπανίτης, Μαρμαρίδης, Γιαννάκου (65′ Τσαπακίδης), Χρυσόπουλος, Τσιάτσιος, Σαλιάρης, Τσέρα (81′ Σγουρός), Βασιλείου (24′ Μεταξάς), Τζίμας (65 Χατζηϊωάννου), Τσιπούρας, Παναγίδης