Μαρσέιγ – Χάβρη 3-0: Επιστροφή στις νίκες με τριάρα για τους Μασσαλούς

Η Μαρσέιγ επέστρεψε στις νίκες σε Ligue 1 και Europa League μετά από έξι ματς, καθώς επικράτησε της Χάβρη των 10 παικτών με 3-0 για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Εντιαγέ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 40 με αποτέλεσμα να αποβληθεί από το ματς.

Αυτή είναι η πρώτη νίκη των Μασσαλών από τις 26 Αυγούστου κι η τρίτη στο πρωτάθλημα. Το προβάδισμα για την Μαρσείγ ήρθε νωρίς, με τον Σανγκαντέ να παραχωρεί αυτογκόλ στο 18ο λεπτό του αγώνα.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Ομπαμεγιάνκ με λόπα νίκησε τον Ντεσμάς και διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του με 2-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σαρ στο 84′.

ΜΑΡΣΕΪΓ: Λόπεθ, Μουρίγιο, Μπέμπα (88′ Ναντίρ), Μπαλέρντι, Κλος, Χαρίτ (79′ Βιτίνια), Ρονζιέ, Ουναχί (74′ Κοντογκμπιά), Εντιάιγ (89′ Μεϊτέ), Σαρ (89′ Σόγκλο), Ομπαμεγιάνγκ.

ΧΑΒΡΗ: Ντεσμάς, Λιορίς, Σανγκαντέ, Ελ Χαγιάμ, Οπερί, Νεγκό (60′ Αλιούι), Εντιαγέ, Τουρέ (90+4′ Μπέμπα), Κεχτά (60′ Κουζιάεφ), Κασιμίρ (70′ Σουμάρε), Μπαγιό (70′ Γκράντσιρ).