Μπέερσχοτ – ΟΦΗ 3-1: Φιλική ήττα για τους Κρητικούς

Ο ΟΦΗ αντιμετώπισε την Μπέερσχοτ σε φιλική αναμέτρηση και γνώρισε την ήττα με 3-1 από τους Βέλγους.

Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, και ο Ισέκα ήταν ο άνθρωπος άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι στο 28ο λεπτό όταν σκόραρε με σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Μπάκιτς.

Οι Βέλγοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 40′ όταν ο Βέρλιντεν με δυνατό σουτ νίκησε τον Χριστογεώργο. Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου μέρους, όμως στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα, από το 60 και μετά, οι Βέλγοι ήταν ανώτεροι και χάρη στα τέρματα των Κεϊτά (69′) και Ρέινερς (90+3′) πήραν μία σημαντική νίκη κόντρα στον ΟΦΗ με 3-1.

ΟΦΗ: Χριστογεώργο, Γκονθάλεθ, Χατζηθεοδωρίδης, Λαμπρόπουλος, Χριστόπουλος, Καραχάλιος, Μπάκιτς, Νέιρα, Ριέρα, Αποστολάκης και Ισέκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν: Σωτηρίου, Μπρεσάν, Χνάρης, Μαρινάκης, Αμπάντα, Γαγιέγος, Κουτεντάκης, Θεοδοσουλάκης, Χιμένεθ, Φανουράκης, Φαϊτάκης