Μπράιτον-Μαν.Σίτι 1-4: Παράσταση για ένα ρόλο! (hls)

Η σοβαρή Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε ένα μισάωρο για να μετατρέψει σε πάρτι τη δύσκολη -στα χαρτιά- έξοδο στην έδρα της Μπράιτον και με το άνετο 4-1 απέναντι στους «γλάρους» παρέμεινε στο κατόπι της Τσέλσι!

Στο ”Falmer Stadium”, η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα άνοιξε το σκορ στο 13′, με τον Γκιντογκάν να βρίσκει δίχτυα μετά από περιπέτεια (έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για φάουλ στον Σάντσες), ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Φόντεν!

Σε μια κόντρα για σεμινάριο ο 21χρονος «έγραψε» το 2-0 για τους «πολίτες» στο 28′ και στο 31′ έβαλε και… κερασάκι για το 3-0!

Ο Φόντεν άγγιξε το χατ-τρικ στο 89ο λεπτό, αλλά ο Μαχρέζ βρήκε, τελικά, δίχτυα έξι λεπτά μετά την είσοδό του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 για τη Μάντσεστερ Σίτι