Οι Γάλλοι μαζεύουν «υπογραφές» για επανάληψη του τελικού με Αργεντινή!

Την ήττα της Γαλλίας στον τελικό του Μουντιάλ απέναντι στην Αργεντινή φαίνεται πως δε μπορούν να αποδεχθούν ορισμένοι φίλοι των «τρικολόρ», οι οποίοι συγκεντρώνουν υπογραφές για να επαναληφθεί ο αγώνας προκειμένου να αποκατασταθεί η «αδικία».

Στην περιγραφή της αίτησης αναφέρεται:

«Η διαιτησία ήταν εντελώς πουλημένη, δεν υπήρξε ποτέ πέναλτι συν φάουλ στον Εμπαπέ στο δεύτερο γκολ της Αργεντινής (εννοεί το 2-0 του Ντι Μαρία). Υπογράψτε και διαδώστε για να ξαναγίνει το παιχνίδι».

Με «ταβάνι» τις 200.000 υπογραφές, η αίτηση μετράει προς το παρόν περισσότερες από 199.000, χωρίς ωστόσο να υπάρχει πιθανότητα κάτι τέτοιο να συμβεί.

Η Γαλλία «επέστρεψε» στον μεγάλο τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου παρά το ότι βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 από το δεύτερο ημίχρονο. Είδε τον Κίλιαν Εμπαπέ να πετυχαίνει χατ-τρικ, το ματς να πηγαίνει σε παράταση, πέναλτι και εν τέλει το τρόπαιο να καταλήγει στην «αλμπισελέστε» του Λιονέλ Μέσι.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!