Ολλανδία: Νέα ήττα για τον Άγιαξ που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού!

Το ματς της χρονιάς στην Ολλανδία τα είχε όλα και στο τέλος βρήκε νικήτρια την Ουτρέχτη!

Η ομάδα του Ρον Γιανς επικράτησε με 4-3 του Άγιαξ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Eredivisie, σε μια αναμέτρηση που θα μνημονεύεται για αρκετό καιρό, καθώς εκτός των επτά τερμάτων και των συνεχόμενων ανατροπών που είχε, στο 88ο λεπτό διακόπηκε για ρίψη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο.

Από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό το παιχνίδι επιφύλασσε τρομερές εναλλαγές συναισθημάτων, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά με 2-0, αλλά ο «Αίαντας» σοβαρεύτηκε και γύρισε το παιχνίδι σε 3-2, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα, αφού στο τέλος κατέρρευσε και όχι μόνο δέχτηκε την ισοφάριση, αλλά μετά την προσωρινή διακοπή η Ουτρέχτη βρήκε το γκολ της νίκης.

Έτσι, οι μεγάλοι νικητές του ματς πήραν βαθμολογική ανάσα, ξέφυγαν από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό, ρίχνοντας εκεί τον απογοητευτικό «Αίαντα» που με μόλις πέντε βαθμούς πρέπει να αλλάξει γρήγορα την αγωνιστική του εικόνα