Ο καλός βαθμός στη… live διαχείριση

O Άλαν Πάρντιου συστήθηκε στον κόσμο του ΑΡΗ με την νίκη επί του ολυμπιακού και ακόμη μία πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας.

Ο Άγγλος έκανε ιδανικό ντεμπούτο στον κιτρινόμαυρο πάγκο, χωρίς να έχει και τον χρόνο για να αλλάξει πάρα πολλά πράγματα αλλά με λεπτομέρειες και παρεμβάσεις που έκαναν τη διαφορά. Ειδικά στο κομμάτι της διαχείρισης κατά τη διάρκεια του ματς ο Πάρντιου παίρνει πολύ καλό βαθμό με τις αποφάσεις του στο δεύτερο ημίχρονο οι οποίες και άλλαξαν την ροή του αγώνα υπέρ της ομάδας.

Οι έγκαιρες αλλαγές με Καμάτσο και Πάλμα, σε συνδυασμό με την απόφαση του ΑΡΗ να δώσει συνειδητά την μπάλα στον Ολυμπιακό και να πιέσει περισσότερο με τους “ερυθρόλευκους”  ψηλά, είχαν ως αποτέλεσμα να δημιουργηθούν συνθήκες αγώνα που ταιριάζουν στην ομάδα και την οδήγησαν στο τελικό 2-1.

Ο Πάρντιου γενικά θέλει τις ομάδες του κυρίαρχες και με τη μπάλα στα πόδια, όμως προσαρμόστηκε και μάλιστα… live, κάτι που του “βγήκε”.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!