Ο Μίλερ ξεπέρασε τον Ρουμενίνγκε, άνετα η Μπάγερν (hls)

Υπόθεση… ενός ημιχρόνου ήταν για την Μπάγερν Μονάχου η σημερινή (24/09) εκτός έδρας αναμέτρηση με την Γκρόιτερ Φιρτ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Bundelsiga, όπως μαρτυράει και το τελικό 3-1, με δύο τέρματα να σημειώνονται στο πρώτο 45λεπτο.

Χάρη στο δεύτερο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα, μόλις στο 10’, ο Τόμας Μίλερ άνοιξε το σκορ και παράλληλα προσπέρασε τον Καρλ Χάιντς Ρουμενίγκε στην τρίτη θέση των σκόρερ όλων των εποχών των Βαυαρών, με 218 τέρματα!

Στην επανάληψη, τα δεδομένα άλλαξαν με το… καλημέρα, καθώς ο Μπενζαμέν Παβάρ είδε -σωστά- την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή Σρέντερ για φάουλ πάνω στον -πρώην παίκτη της Μπάγερν- Τζούλιαν Γκριν, στο 48’.

Παρόλα αυτά, ήταν οι φιλοξενούμενοι εκείνοι που έφτασαν πρώτοι κοντά σε ένα τρίτο τέρμα, με τον Λεβαντόβσκι να σουτάρει πάνω στον Σάσα Μπούρχερτ, στο 59ο λεπτό.

Παρακολουθήστε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!