Πήρε το Super Cup η Ίντερ με buzzer-beater του Σάντσες στην παράταση! (vid)

Με τον Αλέξις Σάντσες να σκοράρει στην εκπνοή της παράτασης, η Ίντερ επικράτησε 2-1 της Γιουβέντους στον τελικό του «Τζουζέπε Μεάτσα», κατακτώντας τον έκτο Super Cup της ιστορίας της.

Στην παράταση, η Ίντερ ήταν εκείνη που προσπάθησε να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή, με τον Αλέξις Σάντσες να απειλεί στο 95′ με κοντινή κεφαλιά. Η Γιουβέντους με τη σειρά της είχε οπισθοχωρήσει και περίμενε μια ευκαιρία στην κόντρα. Παρ’ όλα αυτά, και ο δύο ομάδες έδειχναν στα τελευταία λεπτά να συμβιβάζονται με την ιδέα των πέναλτι, περιμένοντας καρτερικά την συμπλήρωση των 120′.

Ο Αλέξις Σάντσες πάντως είχε άλλη άποψη, σκοράροντας με buzzer-beater στο 121′, στέλνοντας την Ίντερ στα «ουράνια» του Μιλάνου! Μετά από τραγικό λάθος του Άλεξ Σάντρο, ο Νταρμιάν «τσίμπησε» την μπάλα στον Χιλιανό μεσοεπιθετικός, ο οποίος με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 2-1 για τον πρώτο τίτλο της Ίντερ στο 2022!

Πηγή: sport-fm.gr

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!