ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 1-1: Με πρωταγωνιστή Γιαννιώτη η ισοπαλία στους “Ζωσιμάδες”

Ο Ανδρέας Γιαννιώτης “έσωσε” το ντεμπούτο του Κρις Κόλμαν στον πάγκο του Ατρόμητου.

Σε ένα παιχνίδι όπου ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, χάνοντας σωρεία ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Περιστερίου έφυγε με τον βαθμό (1-1) χάρη στις εκπληκτικές επεμβάσεις του 29χρονου τερματοφύλακα.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο τρίλεπτο του αγώνα, χάρη στα τέρματα των Κουλούρη, στα πρώτα 55 δευτερόλεπτα, και του Περέα δύο λεπτά αργότερα.

Ένα αποτέλεσμα που διατηρεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στην 4η θέση, ισόβαθμο με τον Παναθηναϊκό στους 27 πόντους, με τον Ατρόμητο από την άλλη, να παίρνει τον πρώτο του βαθμό μετά από τις 4 Δεκεμβρίου και να φτάνει τους 10 πόντους.