Πολλά ανοικτά στο μυαλό του Μάντζιου…

Το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό μπορεί να εξελιχθεί σε ορόσημο για τον φετινό ΑΡΗ. Ένα ματς στο οποίο είτε η ομάδα θα σηκώσει κεφάλι είτε θα βρεθεί σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.

Πρόκειται για έναν αγώνα στον οποίο η παραμικρή λεπτομέρεια μπορεί να κάνει τη διαφορά. Λεπτομέρειες που ίσως επηρεάσουν και οι τελικές επιλογές του Άκη Μάντζιου για την ενδεκάδα.

Η εμφάνιση κόντρα στον Ιωνικό δημιούργησε μεγάλο προβληματισμό. Οχι τέτοιο που θα φέρει σαρωτικές αλλαγές στην ενδεκάδα, αλλά δεν αποκλείεται να υπάρξουν κάποιες παρεμβάσεις από τον Έλληνα τεχνικό.

Ο άξονας βρίσκεται στο επίκεντρο και ο Τζέιμς Τζέγκο έχει αρκετές πιθανότητες να βρεθεί ξανά στο αρχικό σχήμα. Δεδομένη είναι και η επιστροφή του Μπρούνο Γκάμα ενώ υπάρχει η σκέψη για ακόμα 1-2 διαφοροποιήσεις σε επίθεση και άμυνα.

Σήμερα και αύριο είναι οι μέρες των τελικών αποφάσεων για τον προπονητή του ΑΡΗ, ο οποίος φυσικά καλείται να συνυπολογίσει και τον αντίπαλο για να καταλήξει στα πρόσωπα της ενδεκάδας.