Ρεν – Μονακό 1-2: Παραμένουν στην κορυφή οι Μονεγάσκοι (vid)

Η Μονακό πανηγύρισε άλλη μία νίκη και απολαμβάνει την κορυφή στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να επικρατήσουν στην έδρα της Ρεν με 2-1. Έτσι, η ομάδα του Πριγκιπάτου δεν έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας της Ligue 1.

Στο 6 μόλις λεπτό ο Κέρερ άνοιξε το σκορ για την Μονακό με καρφωτή κεφαλιά, ενώ πέντε λεπτά αργότερα (11΄), η Ρεν κατάφερε να ισοφαρίσει με δυνατό σουτ του Μπλας στην εστία για το 1-1. Ο Μπαλογκάν στο 22΄μετά την σέντρα ακριβείας του Μπεν Σεγκίρ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι της αναμέτρησης έχοντας περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο γνώρισαν την πρώτη τους εντός έδρας ήττα για το φετινό πρωτάθλημα.