Σασουόλο: Απέτυχε να κερδίσει με 28 τελικές! (hls)

Σε ένα παιχνίδι όπου είχε 28 τελικές και 74% κατοχή της μπάλας, η Σασουόλο δεν μπόρεσε να αποφύγει την γκέλα και να επιστρέψει στις νίκες, μένοντας στο εντός έδρας 1-1 με την προτελευταία Τζένοα, για την 20ή αγωνιστική της Serie A.

Σε μία από τις ελάχιστες επισκέψεις τους στα καρέ του Κονσίλι, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με υπέροχο τακουνάκι του Ντέστρο από ασίστ του Εκούμπαν.

Η συνέχεια άνηκε εξ ολοκλήρου στη Σασουόλο, με τους παίκτες του Αλέσιο Ντιονίσι να «κατασκηνώνουν» στην αντίπαλη περιοχή και να απειλούν συνεχώς με κύριους εκφραστές τους Μπεράρντι και Ντεφρέλ.

Τελικώς, το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 55ο λεπτό με τον Μπεράρντι, και παρά τις προσπάθειες τρων γηπεδούχων στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης, η ανατροπή δεν ήρθε ποτέ.