Σκαλόνι για Μέσι: “Είναι σαν τον Φέντερερ, δεν ξέρω αν θα βρεθεί ποτέ κάποιος σαν αυτόν”

Ούτε το γεγονός πως έμεινε στον πάγκο στα πρώτα 55 λεπτά του αγώνα δεν ήταν αρκετό για να γλιτώσει την Τζαμάικα από τις άγριες διαθέσεις του Λιονέλ Μέσι, με τον Αργεντινό σούπερ σταρ να είναι on fire από την εκκίνηση της φετινής σεζόν και να το επιβεβαιώνει στο τελευταίο διεθνές φιλικό της Αργεντινής, σκοράροντας δις μέσα σε λίγα λεπτά.

Πλέον, ο Pulga μετράει 90 γκολ με την “αλμπισελέστε” και είναι ο τρίτος σκόρερ στην ιστορία του ποδοσφαίρου σε επίπεδο εθνικών ομάδων, με τον Λιονέλ Σκαλόνι να τον αποθεώνει στο φινάλε του ματς και να τον παρομοιάζει με τον θρύλο του τένις, Ρότζερ Φέντερερ.

“Τον απολαμβάνω όπως και εσείς. Είναι όπως ο Φέντερερ. Αποσύρθηκε και τι συνέβη όταν αποσύρθηκε; Όλοι σκέφτονταν πως “δεν θα είναι εδώ πια, δεν θα παίξει άλλο”.