Στην κορυφή η «Βασίλισσα» (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-0 την Ίντερ και κατέκτησε την 1η θέση στον όμιλο, με τους Ιταλούς να είναι δεύτεροι. Το σκορ άνοιξε με εκπληκτικό σουτ ο Κρόος στο 17ο λεπτό, με την Ίντερ να πιέζει για την ισοφάριση. Αλλά αυτή δεν ήρθε ποτέ, ο Μπαρέλα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο Ασένσιο με ένα εκπληκτικό γκολ διαμόρφωσε το 2-0 στο 79ο λεπτό.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Σέριφ των Αθανασιάδη, Κολοβού πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Σαχτάρ (1-1). Ο Φερνάντο έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 42ο λεπτό, αλλά ο Νικόλοφ στο φινάλε έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους, με τους δύο Έλληνες να παίζουν βασικοί. Παρόλα αυτά, η ισοπαλία δεν άλλαξε κάτι στον όμιλο αφού η Σερίφ είχε ήδη προκριθεί ως τρίτη στο Europa League και η Σαχτάρ είχε… αποχαιρετήσει.

Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 2-0