Στον Γ’ προκριματικό γύρο του Conference League η ΑΕΚ Λάρνακας

Την πρόκριση στον γ’ προκριματικό γύρο του Conference League πανηγύρισε η ΑΕΚ Λάρνακας!

Παρά το γεγονός πως η κυπριακή ομάδα έμεινε στην ισοπαλία με την Τορπέντο (1-1), είχε επικρατήσει 3-2 στη Λευκορωσία και με συνολικό σκορ 4-3 είναι αυτή που θα πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Πλέον, περιμένει την Μακάμπι Τελ Αβίβ, η οποία στο πρώτο παιχνίδι έχει επιβληθεί με 3-0 της Πετροκούμπ. Μάλιστα, και τα δύο γκολ της αναμέτρησης επετεύχθησαν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Αρχικά, στο 90’+6’, ο Πέρε Πονς εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Τρισκόφσκι και έκανε το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Γκόμπαρτσικ έφερε το ματς στα ίσα, σώζοντας την ομάδα του από την ήττα.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, την πρόκριση πήρε και η Γκζίρα από την Ντουντελάνζ, με το 2-0 του πρώτου παιχνιδιού να της είναι αρκετό, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-1 (3-2 συνολικό σκορ).

Φωτογραφία αρχείου: Eurokinissi