Συντριβή στο ντέρμπι κορυφής για την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο (vid)

Το σύνολο του Ζορζ Ζέσους επικράτησε με 3-1 της ομάδας του Κριστιάνο Ρονάλντο στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής της Saudi Pro League και με 41 βαθμούς αύξησε τη διαφορά της στην κορυφή της βαθμολογίας στους επτά βαθμούς από τους φιλοξενούμενους που μετράνε 34 πόντους.

Οι γηπεδούχοι ήταν σχετικά καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου μέρους, αλλά δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ η Αλ Νασρ έχασε στο 37’ τον Τέλες που αποχώρησε με αναγκαστική αλλαγή.

Στο 64’ ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς έδωσε το προβάδισμα στην Αλ Χιλάλ, ενώ στο 74′ ο Ρονάλντο ισοφάρισε σε 1-1, όμως, το γκολ του ακυρώθηκε καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ, με τον Μίτροβιτς να σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του στο 89’ για το 2-0. Ο Σέρβος 29χρονος επιθετικός στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, πετυχαίνοντας το τελικό 3-0!