Τι έγινε στα σημερινά παιχνίδια της Super League 2

Αγωνιστική δράση σήμερα και στο πρωτάθλημα της Super League 2, με την διεξαγωγή αναμετρήσεων για την 17η αγωνιστική.

Στο ματς του Βορείου ομίλου, ο Μακεδονικός πέτυχε εκτός έδρας νίκη με 1-0 σε βάρος της Αναγέννησης Καρδίτσας. Το γκολ που έφερε το σημαντικό τρίποντο πέτυχε ο Σιμόνι στο 89ο λεπτό.

Στο Νότιο όμιλο, η Παναχαϊκή υποδέχθηκε τον Γιούχτα . Παρά το γεγονός ότι οι Κρητικοί προηγήθηκαν μόλις στο 9′ με τον Αλεξόπουλο, οι γηπεδούχοι βρήκαν άμεσα αντίδραση. Ο Προύντζος ισοφάρισε στο 12′, με τον Μπάρετ να ανατρέπει το σκορ με εκτέλεση πέναλτι. Στο 90ο λεπτό ο Ντε Ολιβέιρα διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ηλιούπολη επικράτησε με 1-0 του Τηλυκράτη Λευκάδας, χάρη σε τέρμα του Ασίγκμπα στο 45’+1′. Η συγκεκριμένη νίκη την… ανέβασε στις θέσεις των πλέι οφ.