Το… παρασκήνιο πίσω από την «χρυσή αλλαγή» του Κατρατζή!

Ο ΑΡΗΣ νίκησε την ΑΕΚ με 3-0 στον ημιτελικό του Final 4 του πρωταθλήματος που γίνεται στο Βόλο και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον τελικό (Ατρόμητος ή ΠΑΟΚ). Κομβικής σημασίας για την εξέλιξη του αγώνα ήταν το δεύτερο γκολ που σημείωσαν οι Κιτρινόμαυροι σε ένα χρονικό σημείο που η αθηναϊκή ομάδα, έμοιαζε έτοιμη να προσπαθήσει να ισοφαρίσει. Και πίσω από αυτό το τέρμα βρίσκεται ένα… παρασκήνιο.

Στο 70ο λεπτό του ημιτελικού ο Κώστας Καζάνας αντικαθιστά τον Τσαλίκογλου με τον Κατρατζή. Μία αλλαγή που ήταν προγραμματισμένη πριν αρχίσει το ματς. Κι αυτό διότι ο Τσαλίκογλου επί τέσσερις ημέρες ψηνόταν στον πυρετό (έφτασε μέχρι και 40 βαθμούς!), οπότε εξ αρχής είχε αποφασιστεί ότι θα έπαιζε 60-70 λεπτά. Όσο για τη συνέχεια; Ο Κατρατζής δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο παιχνίδι πέτυχε το 2-0 για τον ΑΡΗ!