Τρελό παιχνίδι στην Serie A με δύο πέναλτι στο τελευταίο 5λεπτο (vids)

Σε ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο, Μπολόνια και Τζένοα έμειναν στο 2-2 στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται με δύο πέναλτι στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 49’ ο Χίκι, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς στο 55’ ο Ντέστρο από την ασίστ του Κρισίτο διαμόρφωσε το 1-1, δίνοντας έναν τρελό ρυθμό στο ματς, καθώς και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη.

Στο 85’ ο Αρναούτοβιτς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο με τον ίδιο τρόπο ο Κρισίτο τέσσερα λεπτά αργότερα έγραψε το τελικό –όπως αποδείχθηκε- σκορ του αγώνα.

Παρ’ όλα αυτά οι συγκινήσεις δεν σταμάτησαν εκεί, αφού στην τελευταία φάση του αγώνα, η Μπολόνια έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία με την πρώτη κεφαλιά του Όλσεν να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Σοριάνο νικήθηκε από τον Σιρίγου.