Τσέλσι: Ο Ζίγιεχ την κράτησε στην κορυφή! (hls)

Η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε 2-1 της Γουότφορντ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Το ματς σημαδεύτηκε από την καρδιακή προσβολή που υπέστη οπαδός.

Εφιαλτικό το ξεκίνημα στο Vicarage Road, μιας και το παιχνίδι διακόπηκε στο 12ο λεπτό εξαιτίας καρδιακής προσβολής που υπέστη οπαδός της γηπεδούχου. Ο Αλόνσο ειδοποίησε άμεσα τον διαιτητή και το ιατρικό τιμ άμεσα έδωσε τις πρώτες βοήθειες. Ο φίλαθλος διακομίστηκε άμεσα στο νοσοκομείο με την κατάστασή του να είναι σταθερή!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Λονδρέζοι επικράτησαν 2-1 της Γουότφορντ και διατηρήθηκαν στην κορυφή της Premier League. Στο 29 ο Μάουντ άνοιξε το σκορ κι έγινε ο πρώτος παίκτης της εποχής Τούχελ στους Μπλε που φτάνει διψήφιο αριθμό τερμάτων. Ωστόσο, ο Ντενις στο 43′ έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους. Η Τσέλσι ήταν καλύτερη, πίεσε στην επανάληψη και ο Ζίγιεχ διαμόρφωσε το 2-1.