Τσέλσι-Φούλαμ 2-0: Νίκη-πρωτιά για τους “μπλε”

Η Τσέλσι νίκησε τη Φούλαμ με 2-0 και πήρε την πρώτη θέση στο τουρνουά Premier League Summer Series που έγινε στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

Ο Ποτσετίνο παρουσίασε πειραματική ενδεκάδα στην Ουάσινγκτον όμως η Τσέλσι πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο χωρίς μάλιστα να απειληθεί καθόλου από την ομάδα του Μάρκο Σίλβα.

Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσίλγουελ ο Τιάγκο Σίλβα με κεφαλιά νίκησε τον Λένο και άνοιξε το σκορ για τους “μπλε”. Το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους διαμόρφωσε ο Ενκουνκού παίρνοντας το… ριμπάουντ μετά το σουτ του Τσίλγουελ και την απόκρουση του τερματοφύλακα Λένο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, η Φούλαμ βελτίωσε την εικόνα της και δεν επέτρεψε στους “μπλε” να την απειλήσουν.