Φιλική νίκη για τις Ελπίδες μέσα στην Πολωνία!

Παίζοντας με επτά παίκτες στην ενδεκάδα που έκαναν ντεμπούτο στην Εθνική Ελπίδων, η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου κατάφερε να πάρει μία σημαντική νίκη επί της Πολωνίας (0-1) σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Μπιάλιστοκ.

Μετά από ένα φτωχό σε θέαμα και φάσεις πρώτο μέρος, η Εθνική κατάφερε να προηγηθεί στο 49ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Τουρκοχωρίτη, ο Κοσίδης με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ.

Οι Πολωνοί πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης, είχαν δοκάρι με τον Μίσορ στο 55ο λεπτό, έχασαν ακόμα μία καλή ευκαιρία με τον Μουσιαλόφσκι (84’), όμως το 0-1 έμεινε ως το τέλος.

Η Εθνική Ελλάδας αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση:  Τζολάκης, Τουρκοχωρίτης, Παναγιώτου, Ασλανίδης (70’ Τσάβος), Κίτσος (63’ Κουτεντάκης), Καραμπέρης (63’ Μεταξάς), Κουρφαλίδης, Τζαβίδας (32’ Κοσίδης), Κωνσταντέλιας, Σουρλής, Κουπαράκος.