Φιλική νίκη της αντιπάλου της Εθνικής Ιρλανδίας επί της Λετονίας

Φιλική νίκη επί της Λετονίας πέτυχε η αντίπαλος της Εθνικής ομάδας στα προκριματικά του Euro 2024, Ιρλανδία, επικρατώντας με 3-2. Έτσι, θα υποδεχθούν με ανεβασμένη ψυχολογία τη Γαλλία (27/3, 21:45).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό, με τον Οντόουντα να εκμεταλλεύεται την υπέροχη σέντρα του Σμόλμπον και με όμορφη κεφαλιά να κάνει το 1-0. Έντεκα λεπτά αργότερα, στο 17ο, οι Βρετανοί πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα, με τον Φέργκιουσον να παίρνει ωραία πάσα από τον Ομπαφέμι και με κοντινό πλασέ να κάνει το 2-0.

Ωστόσο, οι Λετονοί είχαν απάντηση πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο. Αρχικά, μείωσαν στο 33′ με φανταστικό σουτ του Ουλντρίτις από τα 35 μέτρα, ενώ ο Ζιούζινς έκανε το 2-2 στο 45’+1′, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα στην ισοπαλία (2-2). Η ομάδα του Στίφεν Κένι κατάφερε να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ στο 65′ με γκολ του Ογκμπένε, με το 3-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!