Διέσυρε την Αλαβές με σόου Άνχελ η Χετάφε (vid)

Η Χετάφε διέσυρε με 4-1 την Αλαβές στο Coliseum Alfonso Perez, με τον έμπειρο επιθετικό Άνχελ Ροντρίγκεθ να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο.

Ένα… όμορφο μεσημέρι Σαββάτου πέρασε η ομάδα του Χοσέ Μπορδαλάς και οι υποστηρικτές της απέναντι στην αδύναμη Αλαβές, την οποία “φιλοδώρησαν” με τέσσερα τέρματα, από δύο σε κάθε ημίχρονο. Ο Μαρκέλ Μπεργκάρα (6′) και ο Χόρχε Μολίνα (πεν. 9′) “καθάρισαν” ουσιαστικά το παιχνίδι για τους “Azulones” από το πρώτο του δεκάλεπτο, για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην άνετη νίκη της Χετάφε ο 30χρονος Ισπανός στράικερ Άνχελ Ροντρίγκεθ, σκοράροντας δις με το δεξί (53′, 62′), με τον Κριστιάν Σάντος να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στο 81′, με κοντινή κεφαλιά μετά από σέντρα του Ιμπάι Γκόμεθ.

Πηγή: sdna.gr