Καθάρισε ο Φαλκάο για Μονακό

Στη 2η θέση πέρασε η Μονακό με 32 βαθμούς, μετά την επικράτηση της 1-0 σε βάρος της Ανζέ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 2ο λεπτό με κεφαλιά. Την ίδια στιγμή η Λιλ επικρατούσε 1-0 της Τουλούζ με δραματικό τρόπο, αφού το γκολ του Πέπε στο 63’ της χάρισε τη νίκη. Για να συμβεί αυτό όμως και να σημειώσουν οι «λιλουά» την δεύτερη απανωτή νίκη τους, έπρεπε ο Μενιόν ν’ αποκρούσει πέναλτι του Ντελόρ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα υπόλοιπα ματς η Νις είχε εύκολη βραδιά απέναντι στη Μετς με το 3-1 με Πλεά, Μπαλοτέλι και Σεντ Μαξιμίν να σημειώνουν τα γκολ για τους γηπεδούχους. Η Ρεν επικράτησε 2-0 της Αμιέν με ξέσπασμα στο τελευταίο 20λεπτο του ματς. Με γκολ του Μπριάν η Γκινγκάμπ πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Τρουά.