Ποδοσφαιριστής χτύπησε διαιτητή στο Ηράκλειο

Τη διακοπή του αγώνα της Χαραυγής με τον Διαγόρα για τη Β’ ΕΠΣ Ηρακλείου αποφάσισε ο διαιτητής Ζερβάκης, καθώς χτυπήθηκε από ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων, σύμφωνα με το φύλλο αγώνα.

Δεύτερο επεισόδιο με θύμα διαιτητή μέσα σε λίγες ώρες. Μετά από όσα συνέβησαν στον αγώνα Παπανικολής-Απόλλων Δαφίων στη Λέσβο όπου διαιτητής χτυπήθηκε από πέτρα που πέταξε οπαδός, υπήρξε διακοπή της αναμέτρησης Χαραυγή-Διαγόρας για τη Β’ ΕΠΣ Ηρακλείου.

Ο λόγος σύμφωνα με το φύλλο αγώνα είναι πως ο διαιτητής Ζερβάκης “δέχτηκε χτύπημα από παίκτη της Χαραυγής και δεν ήταν σε θέση να συνεχίσει τον αγώνα, διακόπτωντας τον οριστικά λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του…”, όπως αναφέρει το “neakriti.gr”.

Η Χαραυγή πάντως με ανακοίνωσή της μετά το τέλος του αγώνα αποδίδει ευθύνες στην ΕΠΣΗ και λέει πως “σε άλλο παιχνίδι θα είχε δοθεί συνέχεια…”.

Σημειώνεται ότι το περιστατικό συνέβη στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης με το σκορ 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.