Τελειωμό δεν έχει η κατρακύλα της Μπορντό

Μετά την Παρί Σ.Ζ., το Στρασβούργο έριξε στο καναβάτσο και τη Μπορντό, την οποία συνέτριψε εκτός έδρας με 3-0

Συνεχίζεται η κατρακύλα για τους “Γιρονδίνους”, που δέχτηκαν την έβδομη ήττα τους στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές του Σαμπιονά, όπου έχουν πανηγυρίσει μόλις μία νίκη (1-2-7). Αυτή τη φορά μάλιστα το “χαστούκι” ήρθε εντός έδρας και δη με το βαρύ 3-0 από έναν αντίπαλο όπως το Στρασβούργο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και κράτησε τη Μπορντό -που έπαιζε χωρίς τον ηγέτη της Μάλκομ (7 γκολ)- στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι φιλοξενούμενοι που προέρχονταν από τον θρίαμβο επί της Παρί Σ.Ζ., προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπαοκέν, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λιέναρντ στο 38′, καταλήγοντας στα δίχτυα και οι δύο προσπάθειές τους προς την εστία κατά το πρώτο ημίχρονο! Το… κερασάκι στην τούρτα για το Στρασβούργο ήρθε από τον Τεριέ στο 64′, μένοντας για τέταρτη αγωνιστική αήττητο, διάστημα όπου μάζεψε τους 8/19 βαθμούς του μετά από 17 αγωνιστικές!