"Διπλό" μέσα στο Μεσολόγγι το γυναικείο ποδόσφαιρο

Τη νικηφόρα πορεία της συνέχισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΡΗ, η οποία κέρδισε με σκορ 3-0, εκτός έδρας το Μεσολόγγι.

Οι “κίτρινες” ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό, η Μπράντιτς άνοιξε το σκορ. Τα άλλα δύο γκολ, ο ΑΡΗΣ τα πέτυχε στο Β΄ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64΄ με την Μαντατζή και στο 73΄ με την Τσιακλίδου.

Αυτή, ήταν η 9η νίκη για τα κορίτσια του ΑΡΗ, που έφτασαν τους 30 βαθμούς και παρέμειναν σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Μεσολόγγι 2008 (Γιάννης Γουλής): Παναγιωτοπούλου, Γρομητσάρη, Γιαννακά, Μόκκα, Γεωργαρά, Τζουμερκιώτη, Αυγέρη (78΄Καππα), Μαρκουτσά (81΄λ.τ Φουνταλή), Πούλιου, Βατσικα (60΄Βέρρα), Ευθυμίου (85΄Βρανα – Τριανταφύλλου)

ΑΡΗΣ (Γιώργος Σπυριδωνίδης): Μαργαρίτη, Βουτσά (60΄Λέντη), Nikolic, Κοτσάκη, Τσιγγελίδου, Τσιακλίδου, Μαντατζή, Bradic, Γεωργαντζή (73΄Σωτήρα), Παράσχου, Σπυριδωνίδου