LIVE: ΑΡΗΣ-Εργοτέλης 1-1 (5-3 ΠΕΝΑΛΤΙ)

Οι Κίτρινοι, ως τυπικά γηπεδούχοι, υποδέχονται τον Εργοτέλη για τον τελικό του πρωταθλήματος Νέων (AllAboutARIS Live, Libero 107,4)

Η ομάδα Νέων του ΑΡΗ αντιμετωπίζει την αντίστοιχη του Εργοτέλη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων για τον τελικό του πρωταθλήματος Νέων.

Η αήττητη ομάδα του Πασχάλη Μελισσά βρίσκεται από χθες στην Αθήνα και θα δώσει τη μεγαλύτερη φετινή της μάχη.

Μείνετε συντονισμένοι στο Live του AllAboutARIS – Συνεχής ανανέωση!

ΓΚΟΛ! Εύστοχο το πέναλτι, 5-3 Ο ΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΗΝ Κ19 ΓΙΑ ΤΗΝ FOOTBALL LEAGUE

ΤΕΛΟΣ 2ης ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

Σουτ του Κατσούρι από 40 μέτρα, η μπάλα πήρε τροχιά προς την εστία και έδιωξε τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του ΑΡΗ σε κόρνερ.

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – Σαπροβαλάκης αντί Σαϊτάκη

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ – Τράκας αντί Ψωματάκη

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

Σουτ του Κουτσογιαννάκη μέσα από την περιοχή του Άρη, η μπάλα πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Σταυρίδη

ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ Μαυροειδή του ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – Μαυροειδής αντί Μαυροματίδη

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ – Χατζηπιρπερίδης αντί Καρβούνη

ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Ο Ιωσηφίδης έφυγε στην αντεπίθεση, τον πρόλαβε αρχικά ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

87′ Σουτ του Καρβούνη, έδιωξε ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ – Μουρατίδης αντί του τραυματία Μπαγκαλιάνη

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ – Ιωσηφίδης αντί Δουζδαμπάνη

Ο Σαϊτάκης με ωραίο διαγώνιο σουτ ισοφάρισε για τον Εργοτέλη

ΓΚΟΛ! ο Εργοτέλης ισοφαρίζει σε 1-1

Σέντρα στο Β μέρος

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Καλλίδης, με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπουλγουρίδης εκτέλεσε το κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!

45+1′ Διαμαρτυρίες από τους ποδοσφαιρστές και τον πάγκο του ΑΡΗ για πέναλτι. Κόρνερ δίνει ο διαιτητής του αγώνα.

Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

43′ Πλησιάζει το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

37′ Ο Δουζδαμπάνης σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

31′ Ο Καρβούνης σουτάρει, αλλά δεν απειλεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Συνεχίζει ο ΑΡΗΣ με την κατοχή και την πίεση.

Διακοπή στο παιχνίδι για ανάσες και νερό, εξαιτίας της θερμοκρασίας.

23′ Ισορροπημένο το παιχνίδι με τον ΑΡΗ να έχει το πάνω χέρι. Ο Καρβούνης και ο Δουζδαμπάνης έχασαν από μια ευκαιρία.

Σχεδόν στο 15ο λεπτό, η μοναδική αξιοσημείωτη φάση είναι ένα κόρνερ του Εργοτέλη.

6′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Σταυρίδης, Μπαγκαλιάνης, Γιάντσιος, Καλλίδης, Δεληζάνος, Παπαγεωργίου, Ψωματάκης, Καρβούνης, Μπουλγουρίδης, Χατζηιγνατιάδης και Δουζδαμπάνης.