Ανατροπή για Σερίφ Τιρασπόλ

H Σερίφ Τιρασπόλ επικράτησε με 3-0 της Τορπέντο Κουταΐσι, υπερκάλυψε την ήττα με 2-1 στην Γεωργία και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Δραματική πρόκριση για την Ρόζενμποργκ, η οποία χρειάστηκε μια εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δανού διεθνή επιθετικού Νίκλας Μπέντνερ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων προκειμένου να επικρατήσει με 3-1 της Βαλούρ Ρέικιαβικ και να προκριθεί παρά την ήττα της με 1-0 στον αγώνα της Ισλανδίας.

Η Καραμπάγκ υπερασπίστηκε τη νίκη της με 1-0 στην Σλοβενία, «κράτησε» την Ολίμπια Λιουμπλιάνας στο 0-0 στο Μπακού και πήρε την πρόκριση, ενώ το 1-0 της Σλοβακίας αποδείχθηκε αρκετό για την Σπαρτάκ Τρνάβα, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Ζρνίσκι στο Μόσταρ και έτσι την απέκλεισε.