"Φονιάς" Τζέκο, λύτρωσε τη Ρόμα στο Τορίνο! (vid)

«Φονιάς» Τζέκο, λύτρωσε τη Ρόμα στο Τορίνο!107SHARESFacebookTwitterΠερισσότερα…Μέγεθος κειμένου Ακολουθήστε μαςFollow on FacebookFollow on TwitterFollow on YouTubeFollow on InstagramΛύτρωση στο 89’ για τη Ρόμα, που βρήκε το πολυπόθητο γκολ χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Τζέκο, ο οποίος «εκτέλεσε» με πολύ ωραίο σουτ τον Σιρίγκου μετά από ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Κλάιφερτ, που έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα των Ρωμαίων.

Έτσι, ο Βόσνιος επιθετικό χάρισε στην ομάδα του το διπλό (0-1) στην έδρα της Τορίνο.

Οι «τζιαλορόσι» ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ πίεσαν αρκετά στα τελευταία λεπτά έχοντας και 3 δοκάρια! Το δοκάρι σταμάτησε τους γηπεδούχους και στο πρώτο ημίχρονο. Βασικός για τους «τζιαλορόσι» ο Έλληνας στόπερ Μανωλάς.