"Έμφραγμα" στο 93ο για την Κ19

Η Κ19 του ΑΡΗ άγγιξε την νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος αλλά τελικά δεν τα κατάφερε μιας και δέχθηκε το "σοκ" στο 93ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι “κίτρινοι” προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Χατζηπιρπιρίδη, είχαν τον έλεγχο και αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν και άλλο τέρμα. Αλλά δυστυχώς δέχθηκαν στο 93ο λεπτό την ισοφάριση από τους Θεσσαλούς και συγκεκριμένα τον Διγκόζη στην τελευταία φάση της αναμέτρησης.
Αυτό που φάνηκε είναι ότι η ομάδα του ΑΡΗ πρέπει να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα της κατηγορίας, μιας και το επίπεδο είναι υψηλότερο σε σχέση με το περσινό πρωτάθλημα.

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Μπαμπούρης, Καλλίδης, Σεγκέργκης, Μουρατίδης, Μπαγκαλιάνης, Παπαγεωργίου, Αξινιάρης (80ο Μπαλικτσής), Ψωματάκης (55ο Τράκας), Χατζηπιρπιρίδης, Μπακούτσης (65ο Σιούτας), Κοντοπούλης