Χαμένο πέναλτι και… 0-2 (vid)

Η Κ-17 του ΑΡΗ που αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τον Π.Α.Ο.Κ., όχι μόνο έχασε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, δέχτηκε και δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με πέναλτι.

Άσχημη τροπή έχει πάρει το ματς για την Κ-17 του ΑΡΗ. οι κίτρινοι, στο 26ο λεπτό, είχαν την ευκαιρία ν’ ανοίξουν το σκορ, αλλά ο Σάιμπερτ αστόχησε από την άσπρη βούλα. Στο 45΄, ο Π.Α.Ο.Κ. αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε και πήρε το προβάδισμα. Στην αμέσως επόμενη φάση, ο ΑΡΗΣ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, με τον ρέφερι να μην καταλογίζει κάτι. Στις καθυστερήσεις του Α΄ μέρους, ο Π.Α.Ο.Κ. κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, ευστόχησε και σε αυτό και πήγε στ’ αποδυτήρια με το υπέρ του 0-2.

Τα παιδιά του ΑΡΗ, έχουν ένα ημίχρονο μπροστά τους, για ν’ ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση.